KKTC Tüp Bebek Tedavisi

KKTC Tüp Bebek Tedavisi

21. yüzyılın en büyük sağlık probleminden biri kısırlıktır. Bir çok çift doğal yollarla çocuk sahibi olamadıkları için doktora başvururlar ve çocuk sahibi olabilmek için yeni tedavi yöntemleri ararlar. Tüp bebek tedavisi bu soruna verilen en sık yanıttır ve çoğunlukla pozitif cevap verir.

Bir çok kadın tüp bebek tedavisi sayesinde sağlıklı çocuk sahibi olabilmiştir. Bu konuda talep arttığı için günden güne yeni çalışmalar yürüten doktorların sayısı da artış göstermektedir. Bu alanda uzmanlaşmış birçok doktor vardır. Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip ve Op. Dr. Verda Tunçbilek bunlardan birkaçıdır ve alanlarında birçok kapsamlı çalışma yürütmüş ve birçok başarıya imza atmışlardır. Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip çalışmalarına Kıbrıs’ta devam etmektedir.

Kıbrıs bu konuda oldukça ilerde olan bölgelerden biridir ve bu tedavi yöntemine başvuran çift sayısı oldukça fazladır. Süreç bazen biraz uzayabilmekle birlikte doktorlar çiftlerden asla umutlarını kaybetmemelerini isterler. Bu süreç yumurtaların; yani kadın üreme hücrelerinin, spermler; yani erkek üreme hücreleriyle laboratuvar ortamında döllenmesiyle sağlanır. Süreç ilk denemede başarılı olamayabilir böyle durumlarda çiftlerden vazgeçmemeleri ve denemeye devam etmeleri istenir çünkü birçok çift 2. yada 3. denemede pozitif sonuç almışlardır. Tüp bebek tedavisindeki başarının günden güne artması daha çok tercih edilmesine, daha çok tercih edilmesi daha çok uzmanlaşmasına ve araştırma yapılmasına sebep olur ve bu döngü sayesinde tıp her gün biraz daha gelişir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kullanım Yaşı Kaç Olmalı?

Elektronik Sigara Kullanım Yaşı Kaç Olmalı?

Yanak Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yanak Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Termal Spa Yararlı Mı?

Termal Spa Yararlı Mı?

Lazer Tedavisinde Her Yaşa Uygulanır mı?

Lazer Tedavisinde Her Yaşa Uygulanır mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir