Elektronik Sigara Kullanım Yaşı Kaç Olmalı?

Elektronik Sigara Kullanım Yaşı Kaç Olmalı?

Elektronik sigara genellikle bir batarya ve atomizerden oluşmaktadır. Atomizer, sigara içindeki aromayı ısı sayesinde buhara dönüştürmektedir, bu dönüştürme işini bataryadan sağlamaktadır. Nefes çekme aşamasında havayla temas eden buhar e-likite dönüşür, normal bir sigaradaki dumana benzer duman üretir.

Drag X markası oldukça fazla tercih edilen bir e-sigara ürünüdür. Elektronik sigara satışı 18 yaşından daha büyükler için serbesttir. Küçükler için satışı yasak olan bir üründür. Bu yüzden de 18 yaşını doldurmuş kişiler için kullanımı uygundur.

Elektronik Sigaranın Avantajları Nedir?

Ateşleme yönü normal sigara da ki gibi değil, bu nedenle kömürümsü, katran vb. zararlı maddeler oluşturmaz. İsteye göre uygun bir aroma ile birlikte damak tadınıza göre aromalı bir bir e-likit kullanıma uygun olur. Oldukça ekonomik. Smok elektronik sigara kullandığınız da para miktarı sizi en az 5 kat tasarruf ettirmektedir. Kül tablasını, çakmağını, rahatsızlık veren tütün kokularını aklınızdan çıkarın. Normal bir tütünden aldığınız hazzı elektronik sigara dan da alabilirsiniz.

Elektronik Sigara Neden Tercih Edilmelidir?

İsteye bağlı nikotinli ve ya nikotinsiz olarak içilir. Ekonomik açıdan da uygundur. Elektronik sigara da normal sigaraların içinde yer alan zarar verici maddelerden bulunmaz. Hepsi zararsız değildir denmez lakin sağlık ve hijyen açısından normal sigaradan daha koruyucudur. Elektronik sigaranın pratiklik ve sağlık açısından faydaları da bulunuyor.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Günümüz çağında tütün tüketimine oldukça etkili olan elektronik sigaralar üretilmeye başlandı. Üretilen sigaralara aynı zamanda e-sigara da denilir. Kendine özgür bir çalışma çeşidi ve kullananlarda tatmin edici bir hazzı bulunuyor. Bu alet pil vasıtasıyla çalışır. Geleneksel sigaralar içilmeye başlandığında içerisindeki aroma direk akciğere giderken elektronik sigaralarda böyle bir durum imkansızdır. Elektronik sigara kullanımında yetişkinlerin kullanması daha uygundur.

Elektronik Sigara Nedir?

Tütün gibi zararlı alışkanlıkların bıraktırılmasında kullanılan elektronik sigaralar çeşitli tarzlarda üretilmeye başlanmıştır. Ayrıca tarz çeşitliliği her seviyede kullanana cazip gelecek şekilde tasarlanmıştır. Elektronik sigaralar azar azar Türkiye’de öğrenilmeye ve kullanılmaya başlandı. Bu tütünleri kullanma yaş sınırı bulunmaktadır.

Yasal olarak satılan tüm satıcılarda 18 yaşından küçük kişilere satışı yasaklanmıştır. Elektronik sigara daha çok büyükler ve yıllardır tiryakisi olan bağımlı olanlar için üretilen bir alettir, ürün almak istediğinizde elektronik buhar sitesinden ürün alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Yanak Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yanak Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Termal Spa Yararlı Mı?

Termal Spa Yararlı Mı?

Lazer Tedavisinde Her Yaşa Uygulanır mı?

Lazer Tedavisinde Her Yaşa Uygulanır mı?

Kişiye Özel Protez Saç Tedavisi Oscar Hair Farkıyla Sizleri Bekliyor

Kişiye Özel Protez Saç Tedavisi Oscar Hair Farkıyla Sizleri Bekliyor

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir