Lazer Tedavisinde Her Yaşa Uygulanır mı?

Lazer Tedavisinde Her Yaşa Uygulanır mı?

Son zamanlarda teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte insanlar görüntülerine önem verdikleri ve rahatsız oldukları vücut kıllarından kurtulmak için çözümü epilasyon da buluyor. Epilasyon yaptırdıkları zaman bir kısmının olumlu tepkiler, bir kısmının ise olumsuz tepkiler verdiğine tanık oluyoruz. Epilasyon tedavisi; güneş lekeleri, doğum lekeleri, yanık izleri ve istenmeyen türler gibi vb. sorunlar da lazer ile yok ediliyor. Cilt tipiniz ve yaşınıza göre uygun tedavi yöntemlerini uzmanlar sizlere yapabileceği konusunda bilgiler veriyor.

Cinsiyet fark etmemesine rağmen ergenlik öncesinde yaptırdığınız lazerli tedavi yöntemleri, olumlu geçmesine rağmen aradan zaman geçtikten sonra sizin için sıkıntılara yol açabiliyor. Ergenlik öncesinde veya esnasında vücut yüzeyinin gelişmesiyle birlikte kıllanma gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Kıllanma yapısı ergenlik esnasında gelişim ve değişim gösterdiği için uzmanlar tam bir tanı koyamayabilir. Bu yüzden ergenlik zamanlarında yaptırdığınız epilasyon tedavisi sizin için kötü sonuçlanabilir. Kız çocuklarında ergenlik döneminde yapılan tedaviler sonrası kıllanmanın arttığı söyleniyor. Sizler epilasyon tedavisi yaptırma konusunda karar kıldığınız zaman, kız çocukları (15-17) yaşlarında; erkek çocukları ise ergenlik yaşını doldurmaları beklenilmesi en doğru seçim olacaktır. Yaş konusunda sonra araştırmış olduğunuz uzman hekimin cilt tipiniz için raporları tedavi için uygun olması gereklidir. Kız çocukların ise, belirttiğimiz yaşı geçtiği zaman vücutlarının her bölgesine yerine bacak, koltuk altı ve bikini bölgesini yaptırmalarını öneriyorum.

Sizlerin sağlığını ilk planda düşünen klinikler arasında Ankara lazer epilasyon firmasını önerebilirim. Bunun yanı sıra Ankara leke tedavisi konusunda oldukça başarılı işler çıkardığına tanık oluyoruz. Sizlere önermiş olduğumuz firma hakkında önceden araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kullanım Yaşı Kaç Olmalı?

Elektronik Sigara Kullanım Yaşı Kaç Olmalı?

Yanak Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yanak Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Termal Spa Yararlı Mı?

Termal Spa Yararlı Mı?

Kişiye Özel Protez Saç Tedavisi Oscar Hair Farkıyla Sizleri Bekliyor

Kişiye Özel Protez Saç Tedavisi Oscar Hair Farkıyla Sizleri Bekliyor

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir