Bindallı ve Kaftan Nedir?

Bindallı ve Kaftan Nedir?

Gelinlerin kına gecelerinde giymiş oldukları kıyafetleri bindallı denilmektedir. Birbirinden farklı renk ve şekillerde hazırlanan bindalli modelleri özellikle her zevke uygun seçeneklerin tercih edilmesini sağladığından kına gecesinde gelin adaylarının zevklerine uygun şekilde seçim yapmasına yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde bindallı üzerine tercih edilecek kaftan modelleri kıyafetin tamamlayıcısı olmaktadır. Bu nedenle kına gecesi yapmak isteyen bayanların tercih edeceği model seçeneklerinde kullanılan farklı malzemelerle farklı sonuçlar elde edilmektedir.

Düğün öncesi nişan yapacak olan gelinler için nişanlık yapılacak olan törende daha şık ve etkileyici görünmek amacıyla tercih edilmektedir. Günümüz modasına uygun farklı model seçenekleri ile hazırlanan nişanlıklar gelin adaylarının zevkine uygun şekilde tercihler yapması konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle her düğün öncesi yapılan nişan için tercih edilecek modellerde abartı veya sade seçenekleri üzerinden tercihler yapılabilir. Tek renk modelleri bulunduğu gibi aynı zamanda karışık renkli seçeneklerde bulunmaktadır.

Gelinlik Seçimi

Düğünlerde gelin adaylarının daha farklı ve masum bir görüntü oluşturulması amacıyla beyaz olarak tercih edilen gelinlik modelleri özellikle farklı tasarımlar sayesinde her zevke uygun şekilde seçenekler oluşturmaktadır. Prenses model, kabarık model, Fransız modeli, balık model gibi birbirinden farklı tarzlarda hazırlanmış olan gelinlikler düğün hazırlığı içerisinde olan gelin adaylarının bu özel günde tercih edebileceği birbirinden farklı seçenekleri ulaşım sağlamasına yardımcı olduğundan her sezon farklı tarzlarda tasarımlar oluşturmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Sanal Ofis İmkanları Nelerdir?

Sanal Ofis İmkanları Nelerdir?

Gabardin Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Gabardin Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Kanvas Tablo Duvar Modelleri

Kanvas Tablo Duvar Modelleri

Ev Tadilatı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Tadilatı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir