Gabardin Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Gabardin Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Birçok insan, fotoğrafta herhangi bir kumaşın renginin gerçekte olduğu gibi olmadığını biliyor. Bu aynı zamanda gabardin için de geçerlidir. Fotoğrafta gabardin kumaşın şişe renginde olduğuna dair imza olduğunu varsayalım. Gerçekte nedir – açık, koyu, doygun veya yumuşak alt tonlar?

Kumaş alanlar. Bugün, örneğin turkuaz, lavanta, olgunlaşmış portakal vb. Gibi tanımlanması zor olan tonlar için ilginç isimler bulabilirsiniz. Böyle bir gölgenin adını duymak, her birimizin kendi fikri vardır. Ayrıca, farklı bitmiş ürün türlerinde kumaşın rengi farklılık gösterebilir.

Turkuaz gabardinden perdeler dikerseniz, güney tarafındaki pencerelerde kuzeydeki pencerelere göre daha hafif görüneceklerdir. Dış giyimde de durum aynı. Koyu, kiraz rengi bir hırka gibi dış giyimde daha yoğun görünebilir, ancak ceket veya etek üzerinde daha yumuşak görünebilir. Üreticiden toplu olarak kumaş satın alırken bu noktalar dikkate alınmalıdır.

Gabardin farklı renklerde gelir – düz, renkli, büyük veya küçük baskılar. Dış giyim kumaş alan dikerken doğru kumaşı seçmek önemlidir. Renk ve dokuyu seçmek için gelecekteki giyim modelinin çizimlerini dikkatlice incelemeniz gerekir.

Malzeme ucuz pratik bir kumaşa aittir. Takım elbise gabardin, geniş bir renk yelpazesi ile ayırt edilir. Günümüzde üreticiler, iş elbiselerinin dikilmesinde kullanılan polyesterli daha giyilebilir gabardin sunmaktadır. Pratiktir, dış katmanın doğru işlenmesi ile nemi ve kiri uzaklaştırır ve çok çeşitli renklerde mevcuttur.

Kumaşın rengini çevrimiçi mağazadan seçmek uygundur. Bunu yapmak için fotoğraftaki gölgeyi karşılaştırabilirsiniz. Renk çok farklı olmayacak, ancak bir bilgisayarın veya başka bir gadget’ın resmi biraz bozacağı akılda tutulmalıdır. Renk, gerçek olandan kökten farklı olmayacaktır.

Gabardin Kumaşlar Nasıl Seçilir?

Kumaşın kalitesi, dikiş için malzeme seçiminde ve bitmiş ürünler satın alırken önemli bir rol oynar. Bu inceleme yün üzerine odaklanmaktadır.

Öncelikle belirtmek gerekir ki yünlü kumaştan yana tercih yapmak mantıklı bir karar olmaktan ötedir. Sonuçta, yün mükemmel bir termoregülatöre kumaş alanlar ve ısı yalıtkanına sahiptir, tahrişe ve alerjiye neden olmaz, yiyecek, ter vb. kokuları emmez. Ayrıca, dikiş yaparken çoğu stile uygundur.

Gabardin Kumaş Seçerken Hesap Nasıl Yapılır?

Etiketi okumak

Kaliteli yünlü kumaş Süper işaretlidir ve 80 ile 220 arasında üç basamaklı bir sayı ile S harfi ile gösterilir. Bilinmesi gereken en önemli şey: bu sayı ne kadar yüksekse, kumaş o kadar hafif ve incedir.

Günlük takım elbiseler, ceketler, etekler ve diğer giysiler için S100’den S130’a kadar indeksli kumaşlar oldukça uygundur. Orta derecede yoğun ve kumaş alan dayanıklı olacaktır. Daha pahalı ve şık şeyler için S 140 ve üzeri işaretli kumaş satın almak uygundur. Bu tür malzemeler şık bir görünüme sahiptir, ancak daha hızlı yıpranırlar. Bu nedenle, nadiren giyilen şeyler için bunları kullanmak daha iyidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Sanal Ofis İmkanları Nelerdir?

Sanal Ofis İmkanları Nelerdir?

Kanvas Tablo Duvar Modelleri

Kanvas Tablo Duvar Modelleri

Ev Tadilatı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Tadilatı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayaller Dükkanı Doğum Günü Balonları

Hayaller Dükkanı Doğum Günü Balonları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir