Güvenlik Görevlilerine Destek Güvenlik Kameraları

Güvenlik Görevlilerine Destek Güvenlik Kameraları

Pek çok site, işyeri, avm, okul gibi kamuya mal olmuş işletmelerde mutlaka bulunması gereken güvenlik görevlilerinin en büyük destekçisi olan Güvenlik kamerası pek çok suç eğilimindeki kişileri engellemek ve caydırmak konusunda etkili olduğu bilinmektedir. Çoğu kişiler her ikisine birden ihtiyaç olmadığı tezini savunsa da güvenlik görevlisi ve kameralarının birbirini tamamladığını herkes bilir.

Güvenlik Kayıtlarını Herkes Görebilir mi?

Sokak, cadde ve kapı önünü gören çoğu Güvenlik kamerası istanbul özel şirketleri tarafından sağlanmış olsa da gizlilik ilkesi gereği polis izni veya mahkeme kararı olmadan her hangi bir kişi ya da kurum güvenlik kamerası görüntülerini izleyemez veya bir kopyasını alamaz. Bu konuda ki kural ve kanunlar katidir ancak aksi durumlarda da yine cezai yaptırım uygulanır, suçu saklamak adına ya da kazara kamera kayıtlarının silinmesi olayı da suç kapsamında yargılanır delilleri karartma suçu kapsamı dahilinde.

Güvenlik Kamerasında Kaliteli Görüntü Yetmez

Güvenlik amacı ile işyerinize ya da evinize Güvenlik kamerası İstanbul firmalarından temin ederek taktırdığınız kameraların kaliteli olması bazı durumlarda yetmemektedir. Gerisinde kullanılan donanımlarında oldukça kaliteli ve yeterli kapasitede olması gerekir, özellikle de görüntülerin aktarıldığı ve seyredildiği monitör en az kameralar kadar kaliteli olmalıdır ki olası bir suça delil sayılabilecek kayıtları net göstersin. Yani kısacası sadece video çekmek yeterli değil kaydetme ve görüntüleme ünitesinin de oldukça sağlam olması lazım.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kaliteden Taviz Vermeyen Ürünler

Kaliteden Taviz Vermeyen Ürünler

Elektronik Sigara Fiyatları

Elektronik Sigara Fiyatları

Kişiye Özel Mobil Oyunlar

Kişiye Özel Mobil Oyunlar

Ostim Etiket Ve Dijital Baskı Hizmet Bütünlüğü

Ostim Etiket Ve Dijital Baskı Hizmet Bütünlüğü

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir