Mirasın Reddi Nedir?

Mirasın Reddi Nedir?

Miras hukuku avukatı Ankara ekibimizin bulunduğu hukuk büromuz, miras davalarını özel olarak incelemektedir. Bu yazımızda çok merak edilen ve sorulmakta olan mirasın reddi konusundan bahsetmek istiyoruz. Tanımdan başlamak istiyoruz. Mirasın reddi aslında kelimenin sözlük anlamı ile kendisini tanımlamaktadır. Red işleminin gerçekleşmesi olarak altı çizilebilir. Bu miras reddetme işlemi, hükmen red veya gerçek red olarak iki farklı kanattan incelenmektedir. Bu iki farklı alanın miras hukuku kapsamında ayrı ayrı ele alındığını söyleyebiliriz. Daha detaylı bilgiler edinmek için de içerisinde ceza hukuku avukatı Ankara isimlerinin de yer aldığı avukat arkadaşlarımızdan bilgiler talep edebilirsiniz. İletişim numaramızı kullanarak ilgili kişiler ile iletişime geçebiliyorsunuz.

Miras Reddini Kimler Yapabilir?

Miras reddi davasını açabilecek kişiler, sadece, miras hukuku kapsamında, kanun gereğince mirasçı olarak nitelendirilmiş kişilerdir. Biliyorsunuz ki mirasbırakan kişiler, mirasçı olarak kabul edilen kişilerin dışındaki isimlere de mal bırakabilmektedirler. Bu tarz belli başlı malların bırakılması durumunda akla, bu kişilerin de davayı açabilme ihtimallerini doğursa da, yasal olarak bu durum mümkün değildir. Davayı yalnızca mirasçı olarak tanımlanan, yasal olarak bu hakka sahip olan kişiler açabilmektedirler.

Mercantaş Hukuk Bürosu bünyesinde iş hukuku avukatı Ankara uzmanlarımızın da yer aldığı geniş bir ekibe sahibiz. İnternet sitemiz içerisinde uzmanlık alanlarımızı daha detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Danışmaya ulaşabilir, iletişim hattı için detaylı bilgiler talep edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Sigara Özellikleri

Iqos Sigara Özellikleri

Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

Yalı Baskı Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

Garantili Profesyonel Mutfak Ekipmanları

Garantili Profesyonel Mutfak Ekipmanları

Cephe Kaplaması Hakkında Önemli Bilgiler

Cephe Kaplaması Hakkında Önemli Bilgiler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir