Guatemala’ya Gideceklere Tavsiyeler

Guatemala’ya Gideceklere Tavsiyeler

Guatemala bir orta Avrupa ülkesidir. Tarihi mayalara kadar dayanmaktadır. Tam adı Guatemala Cumhuriyeti olarak geçmektedir. Yer olarak biraz daha detaylandırmak gerekirse guatemala, Pasifik Okyanusu ve Karayip Denizi arasında kalmaktadır. Komşuları kuzeyinden Meksika ve Belize, güneyinden ise Honduras Cumhuriyeti ile El Salvador’dur.

Guatemala’nın iklimi tropiktir. Ve ülkede yağmur ormanları geniş bir yer kaplamaktadır.

Guatemala Vizesi İçin Ne Yapmalı?

Guatemala’yı ziyaret etmek için Guatemala vizesi almanıza gerek yoktur. Ülkede 90 gün boyunca kalabilir, seyahatinizi 90 güne kadar uzatabilirsiniz.

Guatemala Uçak, Gemi ve Tren Bileti

Guatemala uçak bileti almak istiyorsanız, Türkiye’den Guetemala’ya direkt uçuşun olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Aktarmalı Guatemala uçak bileti için ucuza bilet temin edebileceğiniz siteleri ziyaret edebilir ve size uygun bir aktarmalı uçuşu seçebilirsiniz. Guatemala’ya aktarmalı uçuşlar genellikle Amerika üzerinden yapılmaktadır. Diğer bir alternatif ise İspanya veya Almanya Frankfurt üzerinden geçmek olabilir.

Guatemala’da Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

Guatemala’ya geldiğinizde gezmeniz ve görmeniz gerek birçok şey vardır. Guatemala da gezilecek yerler denildiğinde işte akla ilk gelenler:

  • Guatemala City Katedrali
  • Tikal antik kenti: Tarihte küçük bir yolculuğa çıkmak isteyen herkesin ziyaret etmesi gereken bir antik şehir Tikal antik Şehri.
  • Ulusal Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi: Özellikle bu müzeyi gezerek Guatemala kültüründe eskiye doğru bir yolculuğa çıkabilir. Guatemala tarihinde mayaların izlerini sürebilirsiniz.
  • Atitlan Gölü: Guatemala’ya yolu düşen herkesin mutlaka görmesi gereken büyüleyici güzellikte bir göl Atitlan Gölü.
  • İzabel Gölü: İzabel Gölü’de Guatemala’da mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri.
  • Pacaya Volkanı: Pacaya Volkan’ı da buraya kadar gelmişken görülmesi gereken yerlerden biri.

Guatemala gezi rehberi için hazırladıklarımız mutlaka görülmesi gereken, en önemli ve turistik noktalardan oluşmaktadır. Ancak Guatemala da gezilecek yerler bunlarla sınırlı değildir. Zamanım bol diyorsanız keşfedilecek sayısız rota bulunmaktadır. Yerli halka karışıp kimsenin bilmediği yeni güzelliklere de yol alabilirsiniz. Guatemala gezi rehberi için sizler de kendi rotanızı keşfedebilirsiniz.

Guatemala’da Yenilecek Yemekler Listesi

Guatemala yemekleri daha çok İspanyol mutfağının etkilerini taşımaktadır. Meksika yemekleri ile de benzerlik gösterir. Guatemala mutfağında kırmızı et ve sebzelere Sıklıkla rastlayabilirsiniz. Tavuk pepian adı verilen özel yemeğini de Guatemala geziniz sırasında Sıklıkla görebilirsiniz. Mango ve Avokado da Guatemala mutfağında sıklıkla kullanılmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Doğru Banyo Uyumu

Doğru Banyo Uyumu

Belgeli ve Özel Eğitimli Uzman Terapist Hizmeti

Belgeli ve Özel Eğitimli Uzman Terapist Hizmeti

Konya Emlak Firmaları

Konya Emlak Firmaları

Bakırköy Parça Eşya Taşımacılığı

Bakırköy Parça Eşya Taşımacılığı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir