En Ucuz Cami Halıları

En Ucuz Cami Halıları

Cami halısı fiyatları, üretim yöntemlerinden, kullanılan malzemelerden etkilenmektedir. Bugün, kuşkusuz en ön plana çıkan cami halıları modelleri yün malzemeden üretilmiş olan göbekli cami halısı olmaktadır. Merkez noktasında ya da tanım gereğince yerleştirilmiş olan ‘’Göbek’’ noktasında gösterişli İslami motiflere yer vermekte olan bu halı türü, maliyet açısından açık ara öndedir.

Tabii ki tercihlerimizi yaparken bazen daha ekonomik seçeneklere de yönelmek isteyebiliriz. Eğer iç mimarisi hem boyut anlamında hem de mimari estetik açısından üst seviyede olan bir cami değilse, tercih edeceğimiz halı modeli daha sade olabilir. Daha küçük boyutlarda olmasının yanı sıra aynı zamanda malzeme tercihi de sentetik işlenmiş olan malzemeler olmalıdır.

Bugün baktığımızda, fiyatlandırma içerisinde en ekonomik seçeneklerden bir tanesi elbette ki akrilik cami halısı olmaktadır. Akrilik üretim olan cami halılarının daha ucuz olmasının sebepleri çok açıktır diyebiliriz. İlk olarak kullanılmakta olan ipliklerin sentetik üretim olduğunu belirtmeliyiz. Doğal ipliklerin olmamasından ötürü üretim noktasında gerçek iplikle üretilmiş olan halı modellerine göre daha az maliyetlidir.

Akrilik seçeneğini bugün gittikçe çok daha fazla cami içerisinde görebiliyoruz. Sebebi sadece ekonomik olması değildir. Kullanımı açısından da etkin bir başarı göstermektedir. Tabii ki yün halı kullanımı gibi uzun süreli dayanıklılık bekleyemiyoruz. Veya halının toz, kir tutmama özelliğine karşı aynı direnci göstermekte olduğunu da söyleyemiyoruz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Doğru Banyo Uyumu

Doğru Banyo Uyumu

Belgeli ve Özel Eğitimli Uzman Terapist Hizmeti

Belgeli ve Özel Eğitimli Uzman Terapist Hizmeti

Konya Emlak Firmaları

Konya Emlak Firmaları

Bakırköy Parça Eşya Taşımacılığı

Bakırköy Parça Eşya Taşımacılığı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir