Diş Estetiği Tanılama Süreci   

Diş Estetiği Tanılama Süreci  

Diş estetiği üzerine çalışan diş hekimlerine, diş estetisyenleri denir. Bu uzman meslek erbapları, hastaların kozmetik açıdan iletmiş oldukları şikayetleri dinler, çözüm üretirler. Planlama süreci genel itibariyle bu şekilde ilerlemektedir. Mesela bir hasta gülüşünden memnun olmadığını söyleyebilir. Ya da ağız, diş yapısında sorun olduğunu düşünebilir. İşte bu süreçte diş hekimlerinin genel bir muayene süreci, test aşaması vardır. Kontroller gerçekleştirilir, sorun tespiti yapılır.

Diş estetisyenleri için ilk süreç klinik kontroller olmaktadır. Burada ilk tespit diş hekimi tarafından yapılmaktadır. Uzmanlar, hastaların ağızlarını, diş yapılarını bizzat kendileri incelerler. Bulgular gözlemlenir, sorunların varlığı işaretlenir. Klinik muayenenin arkasından daha ayrıntılı bir çözümleme için röntgen çıktıları istenir.

Alt ve üst çenelerin röntgenleri çıkarılır. İlk çıktıkların ardından incelemeler sağlanır. Diş hekimleri ikinci bir röntgen çekimine ihtiyaç duyarlarsa bu esnada yeniden işlem tekrarı sağlanabilir. Ölçüler çıkarılır ve var olan durum tespiti yapılır. Sonrasında hedeflenen durum, süreç kabaca hesaplanır.

Kontroller sırasında ortodonti sorunları en çok rastlanılan sorunlardandır. Hastalar, kapanma konusunda uyumsuzluk yaşamaktadırlar. Bunun yanı sıra çene yapısında bir eğrilik mevcuttur. Tüm bunların sonucu olarak tabii ki diş estetiği içerisinde çeşitli bazı aksaklıklar kendisini göstermektedir.

Diş eksikliği de yine tedavi süreçleri içerisinde çözüme kavuşturulmalıdır. Protez ya da İmplant tedavileri diş hekimlerinin önerileri ve görüşleri doğrultusunda tercih edilebilir. Buna karar verecek olan kişi diş estetisyeni olmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kullanım Yaşı Kaç Olmalı?

Elektronik Sigara Kullanım Yaşı Kaç Olmalı?

Yanak Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yanak Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Termal Spa Yararlı Mı?

Termal Spa Yararlı Mı?

Lazer Tedavisinde Her Yaşa Uygulanır mı?

Lazer Tedavisinde Her Yaşa Uygulanır mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir